Mis on Matterporti 3D-modelleerimine?

Matterporti 3D-mudel on terviklik kolmemõõtmeline ruumikujutis, mis võimaldab Teil ruumis ringi kõndida, nagu oleksite päriselt seal.

Kas pildistate ainult Tallinnas?

Ei, me osutame Matterporti teenust igale kliendile, kes on nõus maksma lisatasu transpordi eest.

Mille poolest erineb Matterporti 3D-virtuaaltuur tavalisest virtuaaltuurist?

Tavaline virtuaaltuur ei ole tegelikult tuur, vaid pigem video või panoraamfotode galerii. Enamik tavalisi tuure ei võimalda vaatajal ruumis ringi liikuda. Mõned tavalised tuurid pakuvad umbes 4–10 vaatepunkti. Fotograafid kasutavad digitaalseid peegelkaameraid (DSLR), millega teevad mitu fotot, mis liidetakse üheks panoraamkujutiseks, mida saab vaadata spetsiaalsete võrgupluginate abil.

Kui kasutame Matterporti 3D-kaamerat, saab vaataja ruumi uurida kuni 200 asukohast, mis on omavahel liidetud ühenduskohtadeta. Vaataja saab vaadata üles ja alla, ümber pöörata, kõndida esemete vahel ja näha ruumi eri nurkade all vabal valikul. Professionaalse Matterporti 3D-kaamera abil saame pakkuda Teile täielikult virtuaalset läbikõndi.

Kui kaua tuuri loomine aega võtab?

100 m2 jaoks kulub umbes üks tund. Kui skannimisprotsessi aeglustavad takistused, nagu inimesed, peeglid või trepid, kulub aega tõenäoliselt rohkem.

Kuidas tuuri luuakse?

3D-kaamera paigutatakse ruumis eri kohtadesse. Igas kohas pöörab sisseehitatud mootor kaamera korpuses olevat kolme kaamerat ja kuut sensorit/projektorit, et koguda andmeid 360 kraadi raadiuses. Seejärel laaditakse andmed töötlemiseks pilve ja kui töö on valmis, saadame Teile lingid. Lingi saab lisada otse veebilehele, seda saab jagada sotsiaalmeedias (Instagram, Facebook jm) või saata e-kirjaga otse kliendile.

Mida ma pean enne kokkulepitud aega tegema?

Enne kokkulepitud aega korrastage ruum ja eemaldage üleliigsed asjad. Ruum peaks olema avatud uste ürituse seisukorras. Kaamera näeb kõike ja midagi ei saa hiljem ära võtta.

Kas mu perekond või esindaja võib pildistamise juures viibida?

Inimesed, lemmikloomad, väikelapsed ja muud potentsiaalselt liikuvad inimesed või esemed tuleks skannitavalt alalt eemal hoida või panna eraldatud ruumi. Perekond või esindaja võib pildistamise juures viibida, kuid ei tohi jääda kaamera, akende ega peeglite vaatevälja.

Kas te pildistate igat ruumi?

Jah, me saame pildistada mis tahes siseruumi, välja arvatud kitsaid kappe, kuhu statiiv ei mahu (nt pesukapp või sahver). Kõikide skannitavate ruumide uksed peavad lahti olema, kui alustame. Kui Teil on isiklikke asju (nt fotosid), mida Te ei soovi tuuril näidata, kõrvaldage need enne pildistamist. Pärast pildistamist ei saa neid digitaalselt eemaldada.

Kui kiiresti töö valmis saab?

Teie Matterporti 3D-tuur on üldjuhul kättesaadav 12–24 tunni jooksul.

Kuidas ma lisan Matterporti virtuaaltuuri veebilehele?

Mudeli lisamine on väga lihtne, see sarnaneb YouTube’i video lisamisega. Me anname teile koodi lõikamiseks ja kleepimiseks. Samuti võite kasutada tavalist html-linki veebilehtedel, e-kirjades ja mujal, kus veebilinke kasutatakse.

Millised brauserid, tahvelarvutid ja nutitelefonid on ühilduvad?

Matterport 3D Showcases kasutab WebGL-i ehk tänapäeva standardit 3D-sisu jaoks veebis. Lauaarvutites toetavad WebGL-i Firefoxi, Chrome’i, Safari ja Internet Exploreri viimased versioonid. Mobiilseadmetes toetab WebGL-i enamik brausereid. Apple’i seadmetega saab alla laadida Matterport Showcase’i rakenduse, kus saate oma skanni vaadata võrguühenduseta.

Kas Matterporti 3D-mudelit saab importida CAD-tarkvarasse?

Jah. Me saame anda Teile tööstusstandardijärgse OBJ-faili, mis sisaldab nii 3D-võrku kui ka tekstuure.

Kui kaua mu tuur saadaval on?

Matterporti 3D-virtuaaltuurid vajavad tohutul hulgal andmeid, mis on salvestatud pilve kaamera tootja serverites. Esimene majutusaasta on hinna sees ja iga järgnev aasta maksab vaid 30 eurot mudeli kohta. Arve esitatakse 11. majutuskuu alguses ja arve tuleb tasuda enne järgmise 12-kuulise majutusperioodi esimest päeva. Mudel eemaldatakse majutussaidilt automaatselt, kui pole saadud teavitust või kui makse ei ole laekunud.

Kas te saate skannida mu tagaaeda, aeda, basseini või vabaõhukontserdi toimumispaika?

Matterporti 3D-kaamera on ette nähtud kasutamiseks sisetingimustes, sest päikesevalgus segab andmekogumise sensoreid. Meie tavapärase teenusega saate aknast välja vaadata ja näha osa tagaaiast või terrassist, kuid Te ei saa seal „ringi kõndida”. Kuid me saame skannida õues siis, kui päike on loojumas või kui ilmastikuolud on soodsad.

Miks ma pilti allapoole liigutades näen väikest udust laiku?

Kui vaataja kõnnib ringi valmis 3D-mudelis, võib ta näha väga väikest udust laiku skanni keskel, kui ta liigutab pilti täiesti alla. Selle uduse laigu tekitab kaamera, et blokeerida statiivi jalad vaateväljast. Samasugune udune laik on otse kaamera kohal, kuhu kaamera ei näe.

Miks mu mudeli mõnes piirkonnas on pimealad, kui vaatan nukumaja või põrandaplaani vaates?

Lõplikus nukumaja või põrandaplaani vaates (kuid mitte läbikõnni vaates) võib esineda pimealasid. See on normaalne, sest need on alad, mida skanner ei näe ja mida inimene ringi kõndides ei näe (nt samba sisemus, nurgas seisva tooli tagune ala või väikese kapi sisemus). Skannid üldjuhul ei sisalda väikeseid kappe ega panipaiku, sahvrit, garaaži ega pööningut. Pimeala võib põhjustada ka sisse paistev päikesevalgus.

Kui pikalt tuleb kokkulepitud aja tühistamiseks või uue aja kokkuleppimiseks ette teatada?

Kokkulepitud aja tühistamiseks või uue aja kokkuleppimiseks tuleb 24 tundi ette teatada. Kui Teie kodu ei ole valmis või mõõtmisel esineb pikki viivitusi, siis võib juhtuda, et peame kokku leppima uue aja ja suure tõenäosusega toob see kaasa lisatasusid.